İMAR MÜCADELE TİMİ KURULUYOR

İMAR MÜCADELE TİMİ KURULUYOR

Duman İnşaat

Geçtiğimiz haftalarda Bingöl 'de gerçekleşen ve valiliğinde dahil olduğu İl Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirilmişti. Toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum toplantı amacının Bingöl 'ün sorunlarına, problemlerine çözüm bulmak olduğunu, Bingöllülerin yaşam standartlarını iyileştirecek projeleri ve kararlılıkla geliştirmeye devam edeceklerini belirtti. 
Bakan Kurum, ülke genelinde kaçak yapılarla mücadelenin kararlı bir şekilde yürütüldüğünü söyleyerek, bu kapsamda bin yeni imar denetçisinin görevlendirileceğini belirtti. Kurum: "Kıyılarımızda, göllerimizde, doğal sit alanlarında, özel çevre koruma bölgesi sınırları içerisinde, şehirlerimizde, yine en son Bodrum'da kaçak yapı ile alakalı kararlılığımız, mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz. Antalya'da yeni imar denetçilerimize eğitim vereceğiz. Önümüzdeki hafta itibarıyla bu sayı 2 bin 100 olacak. 100'ü İstanbul'da olmak üzere tüm Türkiye'de denetçilerimiz hizmet verecek, şehirlerimizde, yaylalarımızda, doğal sit ve tabiat alanlarımızda, kaçak yapı nerede varsa bu kaçak yapıyla mücadele noktasında imar denetçilerimiz görev yapacaklar. Ve mevzuata, kanuna aykırı olan yapıların tespitini yapacaklar. Biz de kararlılıkla bu yıkım süreçlerini gerçekleştiriyor olacağız." şeklinde konuştu.
Hem imar ve kaçak yapı ile mücadelede hem de yıkımı konusunda yeni düzenlemelerin yolda olduğunu ve bu taleplerini TBMM 'ye ilettiklerini söyledi.
Kurum, "Bu tarihten sonra Türkiye'de nerede olursa olsun kaçak yapı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Buna müsaade eden belediye başkanımız dahil kim varsa gerekli cezai işlemi yapacağımızı da buradan bildirmek isterim. Bu şehirler hepimizin, korumak durumundayız. Bu şehirlerimizi koruyarak, gelecek nesillerimize aktarmak durumundayız. Bu noktada benim de eksikliğim varsa, ben de cezamı çekmeye razıyım." dedi.

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz