YANAN ARAZİLERİ SATIŞA ÇIKARDILAR!

YANAN ARAZİLERİ SATIŞA ÇIKARDILAR!

Duman İnşaat


Türkiye'nin dört bir yeerinde yangınlar devam ediyor. Çıkan yangınlarıdaha külleri soğumadan fırsata çevirmek isteyenler yanan arazileri satışa çıkardılar. arazilerin imarı olmamasına rağmen 'İmara açılacak!' şeklinde reklamlar veriyorlar.
Açılan ilanlara tepki veren Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan konuyla ilgili olarak, “Daha acımız dinmemişken, yangının külü soğumamışken birçok emlak sitesinde yanan arazilerin satışa çıkarıldığını tespit ettik. Bu tutumu son derece yanlış buluyoruz” şeklinde konuştu.
Satışa sunulan bazı arazilerin ‘İmara açılacak yatırımlık arazi’ gibi tanıtıldığını kaydeden Hakan Akdoğan, “Bu ifadeler tamamen yanlış. İmara açılma gibi bir durumu bulunmuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da ‘Sit alanını, çevre koruma bölgesi ve orman alanını imara açmadığımız gibi bu yangından sonra da ne Antalya'da ne Muğla'da ne Marmaris'te ne de Bodrum'da imara açmayacağız’ açıklamasını yaptı. Yatırım yapmayı düşünenlerin bu tarz yanıltıcı ifadelere inanmamalarını tavsiye ediyoruz” dedi.
TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama, gayrimenkul danışmanlarına etik davranmaları önerisini verdi Hakan Akdoğan sözlerini şu şekilde tamamladı: “Böyle durumlarda kamuoyunun vicdanını zedeleyecek tutumlardan kaçınılmalı. Gayrimenkul danışmanları mesleğimize zarar vermemeli” 

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz