ZORUNLU DEPREM SİGORTASI 'NDA DEĞİŞİKLİK

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI 'NDA DEĞİŞİKLİK

Duman İnşaat

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde değişiklik yapıldı. Düzenlemeye göre; meskenler için verilebilecek teminat tutarı yapı tarzına bakılmadan azami olarak 240 bin TL'ye yükseltildi.
Hazine ve Maliye Bakanlığının "Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlandı. Belirlenecek asgari prim tutarı her halükarda risk grubuna göre birinci gruptan yedinci gruba sırasıyla 120 TL, 100 TL, 75 TL, 60 TL, 50 TL, 40 TL ve 35 TL’den az olamayacak.
Yapı tarzındaki sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli betonarme için 1.020 TL'den 1.134 TL'ye, diğer yapılar için 725 TL'den 782 TL'ye çıkarıldı. 
Tebliğe "Bu maddeyi ihdas eden Tebliğin yayımı tarihi öncesinde akdedilen ve teminat başlangıç tarihi 1/1/2020 ve sonrası olan sigorta sözleşmeleri, herhangi bir ek prim alınmaksızın bu Tebliğ kapsamındaki teminatlara tabidir." maddesi eklendi.
Tebliğ 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz