MURAT KURUM AÇIKLADI…

MURAT KURUM AÇIKLADI…

Duman İnşaat

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi'ndeki 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi ile Sarıgöl 12B Kentsel Dönüşüm Projesi'nde konutlarına kavuşan hak sahipleriyle katıldığı iftar programında önemli açıklamalar yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya Pütürge'de yaşanan 5,2 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can kaybı olmadığını dile getirdi.

Kurum depremle ilgili olarak, "İşte bu depremlerde acıların yaşanmaması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılında başlattığı ve Türkiye'nin en büyük şehircilik hareketi olan Kentsel Dönüşüm seferberliğiyle 81 ilimizin tamamında afetlere karşı risk taşıyan tüm binaları yeniliyoruz. Bugüne kadar 3 milyon konutumuzu dönüştürdük. Yani 12 milyon vatandaşımızın can ve mal güvenliğini teminat altına aldık." dedi.

Ülkemizin dört bir yanındaki şantiyelerde toplamda 120 milyar TL yatırım bedeliyle, 350 bin kentsel dönüşüm ve sosyal konut inşa çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Bakan Kurum, şöyle konuştu: “2035 yılına geldiğimizde inşallah Türkiye'nin deprem riski olan bölgelerinde kentsel dönüşüme girmemiş hiçbir binamız kalmayacak. İstanbul'umuzun her yerinde kentsel dönüşüm diyerek, 39 ilçemizin tamamında on binlerce konutumuzu dönüştürdük. Şu anda sahada 140 bin konutumuzun inşasına süratle devam ediyoruz. Çünkü bizim artık kentsel dönüşümde gerek İstanbul'umuzda gerek tüm şehirlerimizde ne bir saat ne bir dakika ne de bir saniye kaybetmeye hiçbir şekilde tahammülümüz yok."

İstanbul Gaziosmanpaşa'da hayata geçirdikleri kentsel dönüşüm projelerini, Sultangazi, Esenler, Bayrampaşa ve Eyüpsultan'daki çalışmalarla birleştirerek, Avrupa Yakası'nda bir kentsel dönüşüm ağı ördüklerini kaydeden Bakan Murat Kurum, Gaziosmanpaşa ilçesinde Yıldıztabya'dan Bağlarbaşı'na, Sarıgöl'den Yenimahalle'ye ve Pazariçi'ne kadar toplam 6 proje alanında ilk 1000 konutu geçtiğimiz sene sahiplerine teslim ettiklerini kaydetti.

 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada kalan dairelerin etaplar halinde tamamlanacağını dile getirerek "2023 yılına kadar 6 bin 500 yeni ev ve iş yerimizi sizlere teslim edeceğiz. Yeşil ağımıza gelince, bakın biz, Esenler'de 15 Temmuz Millet Bahçesi, Sultangazi'de Sultangazi Millet Bahçesi, Gaziosmanpaşa'mızda da 1 millet bahçemizin açılışını yapmıştık. Bu 3 millet bahçemiz, Alibeyköy Barajı'ndan başlayan gençlik parkları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ile Haliç'e ve Tarihi Yarımada'ya kadar uzanan yeşil bir ağı oluşturuyor. Bu yeşil ağı her geçen gün daha da genişletiyoruz. İstanbullu kardeşlerimize nefes aldıran, şehrin gürültüsünden uzak, yeni sosyal yaşam alanları üretmeye devam edeceğiz." dedi.

Mega kent İstanbul'un marka değerine değer katacak yatırımlarla projeleri hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Bakan Kurum, şöyle konuştu: "Bu anlamda kaybedecek bir günümüz bile yok. Her zaman İstanbul'umuz, Gaziosmanpaşa'mız için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bizim için asıl olan ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak, gençlerimize 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri büyük ve güçlü Türkiye'yi emanet etmektir. Bundan sonra da 'Halka hizmet, Hakka hizmettir' anlayışıyla tüm şehirlerimizi, İstanbul'umuzu, Gaziosmanpaşa'mızı sahip olduğu doğası, tarihi, kültürel dokusuyla geleceğe daha güçlü hazırlamak için kar kış, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz."

 

 

 

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz