İzmir'e 17 yılda 56 milyar liralık yatırıma destek verildi!

İzmir'e 17 yılda 56 milyar liralık yatırıma destek verildi!

Duman İnşaat

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 'nın İzmir Menderes 'te kurduğu İTOB Organize Sanayi Bölgesin 'de bulunan İTOB Ticaret Merkezi nin temeli atıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank temel atma törenine katıldı. Bakan Varank ticaret merkezinin öneminden bahsetti ve "Bu bölge % 95 doluluk oranı ve 15 binlik istihdam kapasiteyle geleceğe emin adımlarla ilerliyor. İTOB yılda 1 milyar dolara ulaşan ihracatıyla ekonomiye güç katıyor. Teknoloji liderliğinde inovatif üretimi teşvik ediyor. Burada birbirini tamamlayan üretim ve AR-GE ekosistemi bulunuyor. İzmir'in ihracatta ilk 5'te olmasının nedeni bunun gibi üretim merkezlerine sahip olması. Bu başarıda hükümetlerce izlediğimiz üretim ve yatırım politikalarının büyük önemi var. Türkiye genelinde yatırım teşviklerinden en fazla faydalanan üç şehirden biri İzmir. 17 yılda 56 milyar liralık sabit yatırımı destekledik. Türkiye'nin ilk özel endüstri bölgesini İzmir'de ilan ettik. Yatırımcıların bürokratik süreçlerini hızlandırıyoruz. Büyük yatırımların yanında istihdama ve ihracata katkı sağlayan, elini taşın altına koyan KOBİ'lerimizi de ihmal etmiyoruz. KOSGEB İzmir'de binlerce işletmeye 65 milyon lira nakit destek verdi" ifadelerini kullandı.
Bakan Varank yenilenen teknolojinin, özgün fikir ve bakış açılarının üretime hakim olması gerektiğini vurguladı. "Ancak bu şekilde uluslararası rekabet gücümüzü artırabilir ve küresel ekonomide söz sahibi olabiliriz. AR-GE faaliyetlerini destekliyoruz. İzmir'de 4 teknopark, 100'ün üzerinde AR-GE tasarım merkezi kurulmasına Bakanlığımız destek verdi. Buralardan yapılan ihracat 140 milyon dolar rakamını yakaladı" şeklinde sözlerine ekledi.

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz