İZMİR YAPI STOĞU ENVANTERİ AÇIKLANIYOR!

İZMİR YAPI STOĞU ENVANTERİ AÇIKLANIYOR!

Duman İnşaat


Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir'deki deprem çalışmalarına ilişkin önemli açklamalarda bulundu.
Tunç Soyer 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen depremden sonra, deprem çalışmalarını hızlandırdıklarına dikkat çekerek İzmir’deki fay hatları için yeni bir protokol hazırladıklarına vurgu yaptı. Soyer, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
“İzmir’in yapı stoku envanterinin çıkarılmasına başlandı. Bu çalışma, insanlılarımızın yaşadıkları şehirde güven içinde olmalarını ve riskli binaların da tespit edilmesini sağlayacak. 33 bin 100 binaya deprem sertifikası verilecek şekilde TMMOB ile birlikte çalışmaya başladık. Yıkılan binaların yerine yapılacak binalarla ilgili sıkıntı konusunda, depreme hassas bölgelerde aynı hakkın korunacağı şekilde bir mevzuat hazırladık.
Devlet ağır hasarlı binalar için yüzde 50 maliyeti üstleniyor, kalanı için ise iki yıl ödemesiz 20 yıl vadeli bir kredi veriyor. Ancak orta hasarlı binalar için böyle bir düzenleme yok. Bunun için biz Dünya Bankası ile bir süreç başlattık, 250 milyon Dolarlık kredi paketi, Cumhurbaşkanının onayındadır. Onaylanırsa 5 yıl ödemesiz 30 yıl vadeli bir kredi programını başlatacağız. Ayrıca İzmir’in en güncel fay haritasının çıkarılması için ODTÜ ile bir protokol yaptık.”
 

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz