BİNALARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

BİNALARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Duman İnşaat

Ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs için her alanda önlemler alınmaya son hız devam ediliyor. Binlerce kişinin yaşadığı büyük konut sitelerinde yer alan kafeteryalar spor salonu ve kuaförler önlem kapsamı içerisinde kapatıldı. Site ve apartmanların girişlerine el dezenfektanlar koyuldu.
Habere göre; Anadolu'nun pek çok yerinde yerleşim köylerinde büyük haneye sahip büyük sitelerde binlerce kişi ikametgah ediyor. İstanbul Halkalı 'da 2300 daireye sahip ve 9000 kişinin ikamet ettiği büyük bir konut sitesinde koronavirüs önlemleri alındı. Tedbirler kapsamında çocuk oyun alanları, asansörlerin düzenli dezenfekte edilmesi yer alıyor. Ayrıca site sakinlerinin sürekli toplu halde bulundukları kuaför, spor salonları ve kafeteryalar kapatıldı. 9000 kişinin sürekli giriş çıkış yaptığı site ve bina girişlerine el dezenfektanları eklendi.
Sitenin yönetim  , “2300 daire ve 9000 komşumuz var. Site içerisinde kuaför, restoran, kafe var. Bu iş yerlerini İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile kapattık. Restoran ve kafeler paket servis yapmaya başladı. 65 yaş üstü yalnız yaşayan komşularımızın da marketle yaptığımız işbirliği sonucunda siparişleri evlerine götürülüyor” diye konuştu.
60 yaşındaki site sakinlerinden ise bu süreçte çok dikkatli olduğunu ifade ederek, “Evde 87 yaşında annem var. Onu hiç dışarı çıkarmıyoruz. Ben de site içerisinde yürüyüş yapıyorum. Site dışına çıkmıyorum. Alışverişimi de site içerisinde yapıyorum. Eşim de 65 yaş üstü o da çıkamıyor. Bugün oğlumla ben gideceğiz alışverişe. Bu süreçte insanlar birbirine eskisi gibi yanaşmıyor. Dün çok tatlı bir çocuk bana doğru geliyordu ‘bana doğru gelme’ demek zorunda kaldım. Bizler risk grubunda olduğumuz için daha çok dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz