FAHİŞ KİRA SORUNUNA ÇÖZÜM!

FAHİŞ KİRA SORUNUNA ÇÖZÜM!

Duman İnşaat

Vatandaşlar artan fahiş kira bedelleri sebebiyle barınma sorunu ile karşı karşıya kalmış durumda. Fahiş artış sebebiyle oturduğu evden tahliye edilmek istenen, kiralık konut bulamayan vatandaşlar mağduriyet yaşıyor.
Koronavirüs sebebiyle kapanan okulların tekrar yüzyüze eğitime geçmesi kiralık evlere talepleri arttırmıştı. Bu sebeple fırsatçı ev sahipleri fiyatları yükseltti, evler hızla tükendi ve kiralık konut stoku hızla tükendi. 
Yapılan araştırmalara göre, 2021'de dünyada en çok kira yükselişi yaşanan ilk beş kentin 3'ü Türkiye'de bulunuyor. Mağdur vatandaşlar, kira sorununun bir an önce çözülmesini talep ediyor. 
Kiralardaki yükselişlerin engellenmesi ve vatandaşların barınma haklarının yerine getirilmesi en temel haklardan olarak ön plana çıkıyor. Bu barınma sorununun çözüme kavuşturulması ve kiralardaki yükselişlerinin durdurularak her vatandaşın uygun fiyatlarla barınabilmesi gerekiyor. 
Bu kapsamda, 20 Miletvekili tarafından Yüksek kira artışlarının sebeplerinin araştırılarak yaşanan mağduriyetleri giderecek önlemler alınması amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge verildi. 

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz