Konut fiyatları ve kiralar ne olacak? % 25 kira zammı bitiyor, yeni düzenleme gelecek!

Konut fiyatları ve kiralar ne olacak? % 25 kira zammı bitiyor, yeni düzenleme gelecek!

Duman İnşaat

 

Son zamanlarda konut piyasasındaki son durum sık sık gündem oluyor. Milyonlarca kişi fiyatların nasıl seyredeğini merak ediyor.

Gayrimenkul Uzmanı Şenay Araç, katıldığı bir yayında önemli açıklamalarda bulundu ve onut satışları ve emlak piyasasıyla ilgili konuştu.

Habere göre; Şenay Araç, fiyatlarda ciddi bir gerileme beklemediğinin altını çizdi.

 

Gayrimenkul Uzmanı Şenay Araç, yabancıların konut alımına ilgisinin 6 Şubat depremlerinden sonra düştüğüne dikkat çekti ve miras kalan konutlarla ilgili de vasiyetin önemini işaret etti.

 

"Birinci jenerasyon kazanıyor mal yapıyor, ikinci jenerasyon bu malı yiyor, üçüncü jenerasyonun payına da kırıntılar kalıyor" ifadelerini kullanan Araç, emlak fiyatlarındaki durgunluğun fiyatlarda sınırlı bir düşüşe neden olduğunu ve emlakta hiçbir zaman 5 milyonluk dairenin 2 milyon TL'ye düşmeyeceğini belirtti.

 

Şenay, bunu hiç kimsenin beklememesi gerektiğini vurguladı.

Yabancıların Türkiye'den aldıkları konutlara ilişkin de açıklamalrda bulunan Şenay Araç, "Ruslar Kemer tarafına, Ukraynalılar Alanya civarına, İranlılar İstanbul bölgesine yöneliyor" dedi ve Kıbrıs, Yunanistan, Dubai ve İngiltere'de de Türkiye'deki yatırımcıların çekilmesi için çalışma yapıldığının altını çizdi.

 

6 Şubat depremlerinin ardından yabancıların gayrimenkul alımında düşüş olduğunu söyleyen Araç, yabancıların konut alımının düşmesinde ekonomik krizin de etkili olduğuna dikkat çekti.

 

Araç, 10 yılda 381 bin yabancının ev aldığını dile getirdi ve "5 milyon ev satılmış gibi" gösterilmesine ilişkin eleştiri yaptı.

 

Gayrimenkul Uzmanı Şenay Araç, şu an yürürlükte olan kira zammına % 25 sınırlaması ile ilgili de önemli bir iddiada bulundu ve kira artışlarını kontrol altına almak için uygulanan ve 1 Temmuz'da bitecek olan kirada % 25 sınırı düzenlemesi yerine yeni bir düzenlemenin başlayacağına dikkat çekti.

HABER KATEGORİLERİ

ETİKETLER

SON HABERLER

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz