MÜJDE! ORTA GELİRLİLER İÇİN KONUT KAMPANYASI YOLDA!

MÜJDE! ORTA GELİRLİLER İÇİN KONUT KAMPANYASI YOLDA!

Duman İnşaat

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, orta ve üstü gelir grubu için konut kampanyası ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. İşte ayrıntılar...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yüzyılın Konut Projesi olarak lanse edilen TOKİ İlk Evim, İlk İş Yerim projesiyle ilgili son dakika açıklamalarında bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 13 Eylül'de açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ile ilgili açıklamasında, bugüne kadar yaklaşık 7,5 milyon vatandaşın başvurduğuna, işlemleri tamamlanan vatandaşların sayısının ise 4 milyon 442 bine ulaştığına vurgu yaptı.

Kurum, "Bu kapsamda 250 bin konutu ilk etapta belirlemiştik. 2028 yılına kadar da 500 bin konut yapacağımızı Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaştılar" açıklamasında bulundu ve ‘İlk Evim Arsa’ projesine başvuranların sayısının 67 bin;  ‘İlk İş Yerim’ projesine başvurulanların sayısının ise 20 bine ulaştığını söyledi.

Murat Kurum, TOKİ 2022 kampanyası kapsamında arsa ve iş yeri için başvuruların 7 Kasım tarihine kadar süreceğini, sosyal konut başvurularının da 31 Ekim'de sona ereceğini açıkladı.

Bakan Murat Kurum, konut, arsa ve iş yerinin yapım maliyetinin 422 milyar lira, ilk etaptaki istihdam büyüklüğünün de 100 bin kişi olduğuna dikkat çekti. 2'nci etap da dahil edildiğinde 200 bin kişiye ulaştığını ve bunun da 250 sektörü etkileyen 2 trilyon TL'lik bir büyüklüğe sahip olduğunu belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, orta ve üst gelirli vatandaşlar için de Kasım'da bir konut kampanyası açıklayacaklarının müjdesini verdi.

Kurum, Emlak Konut eliyle yürütülecek orta ve orta üstü gelir sahibi vatandaşlara konut kampanyasını Kasım ayında açıklayacaklarına dikkat çekerek, çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

"İnşallah ekim sonu, kasım ayının başı itibarıyla bu kampanyayı hayata geçireceğiz. Böylelikle orta ve orta üstüne hitap eden konutları da yapmış olacağız" açıklamasında bulunan Murat Kurum, konut ve kira fiyatlarının düştüğünün de görüleceğini vurguladı.

Duman inşaat hayalinizi güvenilir temeller üzerine inşa eder

Duman inşaat konut projeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir yada satış ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz